Proiect cu finantare guvernamentala pentru Extinderea retelei de Canalizare in satele Cogeasca, Cucuteni si Bogonos in valoare de 128 de miliarde de lei vechi

Guvernul PSD ne-a respins deja de 2 ori un proiect cu finantare guvernamentala pentru Extinderea retelei de Canalizare in satele Cogeasca, Cucuteni si Bogonos in valoare de 128 de miliarde de lei vechi!

Am depus si a 3-a oara proiectul pe Programul National de Dezvoltare Locala chiar in ultima zi cu speranta ca liderii PSD nu vor mai bloca comuna Letcani de la investitii cu finantare guvernamentala pentru singurul motiv ca este administrat de un primar liberal.

Sunt in preajma Letcaniului comune care au 5 proiecte acceptate la finantare pe PNDL, in timp ce pe noi ne resping toate proiectele de la finantare.

Speram sa obtinem finantarea de 128 de miliarde de lei vechi ca sa putem extinde si racorda la reteaua de canalizare toate gospodariile din comuna.